czwartek, 28 czerwca 2012

Coś zupełnie z innej beczki...

Znudziły Wam się moje wierszyki o cyfrach? :) Chcielibyście odpocząć od starych wierszy o miłości??? Nie ma sprawy :) Dzisiaj i jutro proponuję Wam utwory trochę z innej beczki.

Poniżej możecie przeczytać wiersz napisany po przeczytaniu książki Karoliny Wilczyńskiej pt. "Ta druga". Tytuł bardzo mnie zmylił, ale książka bardzo pozytywnie zaskoczyła. Gorąco Wam ją polecam. A dlaczego? Przeczytajcie poniższy wiersz.


"Ta druga"
W bibliotece, na półce, w dziale nowości
szukałam czegoś o wielkiej miłości.
O miłości, o zdradzie, może być o rozstaniu
(w końcu sama szukałam ukojenia w czytaniu).

I wtedy w ręce wpadła mi "Ta druga".
Pomyślałam Nie krótka, nie długa.
No i o zdradzie jest na pewno!
Tytuł sam przecież trafia w sedno...

Ale czytając każdą kolejną stronę
wiedziałam, że nie chodzi o zdradzoną żonę.
Nie chodzi o kochankę i z nią bliskość uczuciową -
tu chodzi zwyczajnie o matkę, teściową!

Czytałam, więc uważnie, spiesząc do finału
(akcja na szczęście rozwijała się pomału).
Ale warto było czytać, mimo braku zdrady,
bo książka zawiera bardzo cenne rady.

Jakie pytacie? 
Sami się przekonacie kiedy w wakacje "Tą drugą" przeczytacie :)


Chcecie dowiedzieć się więcej o autorce i jej książkach? Zapraszam na jej profil na facebooku oraz na blog pani Karoliny - www.karolinawilczynska.blogspot.com. Miłej lektury w wakacyjne wieczory.

3 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję za wiersz. To dla mnie wspaniały prezent :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. zawsze wiedziałam ze jesteś stworzona do tak wielkich rzeczy jak trafianie do ludzkich serc i uczuć do ich głębi poprzez niesamowite wiersze - Twoje wiersze .Bardzo się ciesz ze założyłaś ten blog przynajmniej moge byc na bierzaco z Twoja tworczoscia,bardzo czesto odwidzam blog i z zapartym tchem czytam kolejne twoje jakze cudne i pisane z glebi serca wiersze obiecaj mi cos , ze nigdy ale to przenigdy nie zrezygnujesz ze swojej tworczosci, trzymam kciuki, pozdrawiam buziczki
  ASIA R. :):):):)):):)

  OdpowiedzUsuń
 3. To Ty pamiętasz pierwsze moje wiersze i mogę Ci obiecać, że póki starczy sił by utrzymać długopis, póki starczy mądrości by zrymować dwa słowa, póki starczy serca by przelać je na papier, będę pisała. Dziękuje Ci za komentarz. Ten blog stworzyłam właśnie z myślą o moich najbliższych, którzy znali moją dawną twórczość, ale nie mieli możliwości kontaktu z najnowszymi wierszami. Trzymaj się cieplutko i do zobaczenia :***

  OdpowiedzUsuń